16. turnir nada BiH

U organizaciji OŠK „Živinice“ 02.11.2019. godine  održan je 16. po redu turnir nada BiH. Turnir je bio pozivnog karaktera, a pravo nastupa su imali igrači i igračice koja su na državnim takmičenjima zauzeli jedno od prva tri mjesta. Natjecatelji su bili raspoređeni u nekoliko grupa: djevojčice do 10 godina, dječaci  do 10 godina, djevojčice do 14 godina, dječaci do 14 godina, djevojčice do 18 godine i dječaci do 18 godina. Pošto je bio mali broj ženskih takmičarki do 18 godina, organizator je odlučio spojiti grupe djevojčica i dječaka do 18 godina.

Direktor turnira bila je Nadina Mahmutbegović, a turnir su sudili: Vlado Stojanović i Boris Budimir. Tempo igre je bio 10 minuta + 10 sekundi za svaki odigrani potez, a igrao se bergerov sistem.

Djevojčice do 10 godina:

U grupi djevojčica do 10 godina nastupilo je 5 takmičarki. Igrale su 5 kola i 1. mjesto zauzela je  Demirović Lamija, 2.mjesto Đurić Anastasija , a 3. mjesto Letić Anela

Dječaci do 10 godina:

U grupi dječaka do 10 godina nastupilo je 10 takmičara. Igrali su 9 kola i 1. mjesto zauzeo je Pehar  Borna, 2. mjesto Bečić Orhan, a 3. mjesto Kekić Ahmed

Djevojčice do 14 godina:

U grupi djevojčica do 14 godina nastupilo je 9 takmičarki. Igrale su 9 kola i 1. mjesto je osvojila Babajić Ehlimana, 2. mjesto Stankić Anastasija, a 3. mjesto Kozomara Đurđica

Dječaci do 14 godina:

Grupa dječaka do 14 godina je bila najmasovnija. Čak 18 takmičara je bilo u grupi! Igrao se švicarski  sistem od 7 kola. 1. mjesto osvojio je Ćulum Sanjin sa „Fišerovskim učinkom“ gdje je od 7 partija pobijedio svih 7. 2. mjesto osvojio je Lipovčić Marko, a 3. mjesto Mešić Ismet

Djevojčice i dječaci do 18 godina:

Radi manjak ženskih takmičarki organizator se odlučio na spajanje grupe. U grupi je bilo 9 takmičara.  Igrali su 9 kola. Sve ukupan pobjednik grupe je Maksimović Bojan koji je ujedno osvojio 1. mjesto kod muškaraca. Kod ženskih 1. mjesto osvojila je Maksimović Maša, 2. mjesto Đurič Anja, a 3. mjesto Lukić Slađana. Kod muških 2. mjesto osvojio je Stanković Dragan, a 3.mjesto Ninković Marko.